چند رسانه
اخبار کشور
اخبار بین الملل

[audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/03/خطبه-اول.mp3"][/audio] [audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/03/خطبه-دوم.mp3"][/audio]     اقامه نمازجمعه مورخه 1396/12/11 شهرستان گالیکش به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم   خطبه اول : امام جمعه محترم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی فرمود : قبولی اعمال انسان در گرو قبولی نماز است. ایشان در ادامه اصول سبک اسلامی به امربه معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت : ...

تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ در ۶:۴۷ ب.ظ
بازدید از این صفحه: 148

 

 

اقامه نمازجمعه مورخه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ شهرستان گالیکش به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم

 

خطبه اول :

امام جمعه محترم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی فرمود : قبولی اعمال انسان در گرو قبولی نماز است. ایشان در ادامه اصول سبک اسلامی به امربه معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت : بهترین انسان از نظر خداوند پیامبر اکرم (ص) می باشند و برای استفاده از روشهای امربه معروف و نهی از منکر از سیره و روشهای مختلف که ایشان در مسیر اصلاح و تربیت مردم بکار برده اند باید مطالعه و بررسی شوند .

۱) تذکر به صورت کلی ۲)تذکر در لابه لای سخن ۳) تذکر ضمن بیان معارف ۴)تذکر حین بازی با کودکان ۵) تذکر با استفاده از رسم خطوط ۶) تذکر به منظور دوری از تهمت ۷) تذکر به همراه خشم و غضب از جمله روشهایی امر به معروف و نهی از منکر بودند که خطیب محترم همراه با مثال هایی عملی از زندگی حضرت رسول اکرم (ص) نام بردند .

 

خطبه دوم :

در خطبه دوم خطیب محترم پس از دعوت تقوای الهی و ترک گناهان و محرمات گفت : انسان در هر روز ۸ طلب کار دارد که عبارتند از خداوند که از ما واجبات را می خواهد ،پیامبر خدا از ما انجام مستحبات را می خواهد ،زن و بچه هزینه زندگی می خواهند ،بدن غذا می خواهد ،شیطان از ما دروغ و غیبت و کارهای ناپسند و گناه میخواهد ،دو فرشته سمت راست و چپ شانه ها اعمال را می نویسند ،حضرت عزارئیل جان ما را می خواهد و مکان دفن بدن هم جسد انسان را می خواهد . در روایتی از امام باقر (ع) آورده اند که همه طلب ها را برآورده کن به جز خواسته های شیطان را و هر چه را شیطان میخواهد بر عکسش را انجام بده .

در ادامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری با عرض تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) مادر گرامی حضرت عباس (ع) به موارد زیر اشاره کرد :

با اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان بخشی از عقب ماندگی در حوزه عدالت جبران می گردد . ایشان با اشاره به اینکه در دهه پیشرفت و عدالت قرار داریم گفت : همانطور که رهبری فرموند ما باید در هر دو بخش پیشرفت و عدالت به موفقیت های بزرگی را کسب کرده باشیم و کسب کنیم . خطیب محترم با اشاره به موفقیت های جمهوری اسلامی در برآورده کردن شعارهای خود به موفقیت ها در حوزه های استقلال سیاسی ،استقلال دفاعی و نظامی اشاره کرد و گفت در حوزه اجتماعی و غرهنگی به رغم پیشرفت های خوب و قابل توجه هنوز استقلال فرهنگی حاصل نشده است و به همین دلیل دستور آتش به اختیار از سمت رهبری برای استقلال فرهنگی صادر شد .در حوزه اقتصادی هم استقلال همه جانبه وجود ندارد و ما امروزه با دو چالش عدم توازن و ضعف عدالت رو به رو هستیم . ایشان با بیان این موضوع که پیشرفت بدون عدالت نه مطلوب است و نه منطبق با آرمانهای انقلاب اسلامی و نه هیچگاه مد نظر مردم و رهبری نبوده ،راه جبران عقب ماندگی در حوزه عدالت را عمل کردن به سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است با یک مدیریت جهادی که حاصل آن تقویت تولید ملی و  ایجاد اشتغال .

خطیب محترم ابراز امیدواری کردند تا با تصویب و اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان بخشی بزرگی از عقب ماندگی در تحقق شعار های عدالت طلبانه انقلاب اسلامی را جبران می کند .

در ادامه خطبه دوم امام جمعه محترم گفت : آشوب و چالش پروژه دشمن برای ناامید سازی و مهار ایران است . ایشان با اشاره به شکست های جبهه استکبار و پیروزی های جبهه مقاومت گفت جبهه استکبار به رهبری آمریکا همیشه هدفش این بوده که جلوی جبهه مقاومت را بگیرد و از آشوب و چالش هم استفاده کرده است .

به وجود آورن بحران های اجتماعی ،سلب آرامش و امنیت ،کاهش حس افتخار نیرو های انقلاب و مردم به نظام اسلامی ،ایجاد بی تفاوتی مردم نسبت به نظام و انقلاب ،ناامیدسازی مردم به ویژه نسل جوان از موفقیت و تثبیت نظام اسلامی ،دامن زدن به اختلافات داخل کشور و دوقطبی کردن جامعه ،ایجاد تقابل میان مردم با نظام اسلامی و ناامید سازی دیگر ملل مسلمان را از جمله هدف های دشمن برای مقابله انقلاب اسلامی بوده و هست .

در ادامه تبیین برنامه های جبهه استکبار برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران خطیب محترم گفت : گام اول آنها برنامه عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم منحوس اسرائیل و در گام دوم این رژیم منجوس را در نهایت امنیت قرار می دهند و می خواهند ایران اسلامی را به عنوان عامل نا آرامی در منطقه معرفی کنند اما غافل از اینکه چهل سال از عمر این انقلاب مقدس گذشته و با توجه به رهبری های حضرت امام ،بیانات داهیانه مقام عظمای ولایت ،حضور مردم و همگرایی و همدلی خصوصا در منطقه و تقویت جبهه مقاومت به همین زودی زود شاهد خواهیم بود که استکبار نابود می شود و اسلام و مسلمین پیروز خواهند شد .

در انتهای خطبه دوم امام جمعه محترم با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز مادران و همسران شهدا از زحمات تمام این بزرگواران تشکر و قدردانی کردند . در ادامه به سالروز تاسیس کیته امداد امام همینی (ره) اشاره داشت و گفت بالاترین عبادت خدمت به مردم محروم است . ایشان همچنین با توجه به در پیش بودن روز ۱۵ اسفند روز درخت کاری ،از همه کسانیکه در این راه خدمت می کنند تشکر کرد .

 

در سخنرانی پیش از خطبه ها حضرت حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا نجاری ریاست حوزه علمیه امام جواد (ع) آزادشهر در سخنانی به تشریح ویژگی های شخصیت حضرت ام البنین (س) پرداخت و سپس در رابطه با جذب این حوزه در کسوت سفیران هدایت از برادران برای نام نویسی دعوت به عمل آوردند .

معرفی کتاب

عنوان کتاب : گام های سلوک ؛چهل گام خودسازی

نویسنده : حسن قدوسی زاده

ناشر : دفتر نشر معارف

موضوع : تهذیب و تربیت نفس در آستانه ماه رجب

 

در بین دو نماز حضرت حجت الاسلام و المسلیمن صفی الحسینی چند حکم شرعی ایراد نمود .

 

مداح اهل بیت (ع) آقای محمدرضا ابراهیمی در بین دو نماز به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) چند دقیقه ای به ذکر مصیب  پرداخت .

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:

آقای نرم افزار | طراحی سایت | طراحی قالب وردپرس