چند رسانه
اخبار کشور
اخبار بین الملل

[audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/06/khotbe-aval-13970401.mp3"][/audio] [audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/06/khotbe-dowom-13970401.mp3"][/audio] اقامه نماز جمعه شهرستان گالیکش مورخه 1397/4/1 به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم   خطبه اول امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی گفت : تقوای اقتصادی یکی از اقسام تقوا است. یکی از معاملات و درآمدهای حرام ،معاملات ربوی است. امام علی (ع) برای گرفتار نشدن به این گناه میفرماید ...

تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۷ در ۲:۴۹ ب.ظ
بازدید از این صفحه: 128

اقامه نماز جمعه شهرستان گالیکش مورخه ۱۳۹۷/۴/۱ به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم

 

خطبه اول

امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی گفت : تقوای اقتصادی یکی از اقسام تقوا است. یکی از معاملات و درآمدهای حرام ،معاملات ربوی است. امام علی (ع) برای گرفتار نشدن به این گناه میفرماید : در بازار جز برای خرید و فروش توقف نکنید و زمانیکه وارد بازار میشوید و موقع تجارت نام خدا را بر زبان جاری کنید. زمانیکه خرید خود را از بازار انجام دادید درزمره غافلان نباشید و شهادتین بگویید .

در ادامه امام جمعه محترم به وظایف و رسالت های مبلغان دینی در امر تبلیغ در جامعه اسلامی اشاره نموده و در رابطه با جایگاه تبلیغ دین گفت :تبلیغات مجموعه  اعمال گفتاری، نوشتاری، رفتاری و تصویری است با هدف نشان دادن واقعیت های دین اسلام و در مخاطبین هم اثر گذار باشد. اگر بخواهیم انقلابی تاثیر گذار باشد باید در امر تبلیغ آن اهتمام بورزیم. وظیفه اصلی پیامبران الهی و ائمه اطهار (ع) تبلیغ دین اسلام بوده است. همچنین تبلیغ دین باعث می شود جلوی کج روی ها و انواع انحرافات گرفته شود .

حضرت حجت الاسلام حاج سید محمد دلبری در تبیین وظایف مبلغان دینی گفت :

 • کسب رضایت الهی و عدم ترس از غیر خداوند متعال
 • در راه تبلیغ پیامبر خدا و ائمه (ع) را به عنوان بهترین اسوه و الگوی خودش بداند و در این راه حرکت کند .
 • رعایت و مدارا در مسیر تبلیغ، مبلغ باید تنش های احتمالی را شناسایی کند و به دنبال جذب حداکثری باشد .
 • تکریم و احترام به مخاطبین
 • ایمان به وظیفه و هدف
 • موقعیت شناسی زمانی، مکانی و روانی در شیوه تبلیغی
 • استفاده از ابزار کمک آموزشی و شیوه های نوین در امر تبلیغ
 • معرفی اسلام راستین به انسان عصر حاضر
 • معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی که این انقلاب یکی از دستاوردهای بزرگ یک مبلغ دینی (امام خمینی «ره»)

همه ما وظیفه داریم واقعیت های دین مقدس اسلام را در مدارس، دانشگاه ها و حوزه ها بیان کنیم و واقعیت ها را بگوییم .

 

 

 

 

 

 

خطبه دوم

در خطبه دوم امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام حاج سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و مردم به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات در رابطه با تقوا گفت : تقوای مسئولان از اقسام دیگر تقواست.  مسئولین نباید خود را از مردم جدا کنند و مسئولین در همه مسائل باید به مردم پاسخگو باشند .

امام جمعه محترم در رابطه با وظایف مردم، دولت و نخبگان در برابر جنگ ترکیبی دشمن گفت : مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خطبه های نماز عید فطر به توطئه دشمنان اشاره کردند و از آن به عنوان جنگ اقتصادی نام بردند و فرمودند مردم و مسئولین بایدآگاه باشند، بیدار و هوشیار باشند و به نکاتی اشاره کردند تحت عنوان الزامات جنگ اقتصادی که عبارتند از :

 • مسئولان کشور باید تمام هم و غم خود را برای رفع مشکلات مردم در نظر بگیرند. مردم به خصوص قشر ضعیف مشکلاتشان زیاد است و باید به آنها رسیدگی کنیم .
 • سران سایر قوا و همه نهادهای حاکمیتی در کنار دولت باید از تمام ظرفیت های خود برای رفع مشکل مردم استفاده کنند .
 • نخبگان و تریبون داران هم با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی باید واقعیت ها را به مردم بگویند و آنها را آگاه کنند از وضعیتی و مشکلاتی که داریم چون دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی است .
 • گروه های سیاسی و رسانه های وابسته به آنها وظیفه دارند تا وحدت، همدلی و همزبانی را در جامعه تقویت کنند و از تخریب یکدیگر در فضاهای واقعی و مجازی بپرهیزند و از دسیسه های دشمن غافل نشوند که دشمن به دنبال ایجاد نا امیدی در جامعه است .
 • آحاد جامعه هم خیلی نقش آفرینند. با صرفه جویی و استفاده از کالای ایرانی با سوق دادن نقدینگی به سمت اشتغال آفرینی و با گذشتن از منافع شخصی به نفع منافع و مصالح عمومی و برخورد آگاهانه با توطئه های دشمنان

همه این ها باید در کنار هم قرار بگیرد تا بتوانیم از این گدرنه سخت به سلامت عبور کنیم .

در ادامه خطبه دوم امام جمعه محترم با اشاره به دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مطالبی که ایشان در این دیدار بیان کردند در رابطه با وظایف نمایندگان گفت :

 • خدمت خالصانه به مردم و رفع مشکلات مردم به ویژه طبقات ضعیف و متوسط جامعه
 • مجلس باید عصاره ایمان، علم، اعتماد به نفس، استقلال، پایداری و افتخار به داشته های خود باشد .
 • مظهر عزت ملی و اقتدار و استحکام نظام اسلامی باشد .
 • رفتار عاقلانه و مدبرانه و مجاهدانه
 • مدیریت جهادی
 • پرهیز از خوی اشرافی گری

رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با دقت و مراقبت مجلس در پیوستن معاهدات بین المللی فرمودند : مجلس شورای اسلامی که رشید و عاقل و بالغ است میبایست تا مستقلا در موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم و مبارزه با پولشویی قانون گذاری کند و هیچ ضرورتی ندارند تا آنها را قبول کنند. زمانیکه از این معاهدات خبری نداشته باشید باعث خود تحریمی و تحریم سپاه و تضعیف محور مقومت در منطقه می شود و مجلس شورای اسلامی باید خیلی مراقب باشند .

 امام جمعه محترم با اشاره به نامه اخیر جمعی از خود فروخته ها و خائنان به رئیس جمهور آمریکا در جهت تشدید فشارها و تحریم ها علیه ایران گفت : خطاب به این بدبخت های داخلی و خارجی عرض می کنیم این انقلاب ما الحمدالله چهلمین سال پیروزی خود را با عزت و عظمت تکمیل می کند و بدانید راه ما، روش ما و منش ما با رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همان راه امام (ره) و شهدا و رهبری خواهد بود ان شاءالله .

در ادامه خطبه دوم امام جمعه محترم با اشاره با انقلابی گری منافقانه تا ترور رهبران انقلابی گفت : منافقان همان هایی هستند که ابتدای انقلاب آمدند و داد انقلابی بودن سر دادند ولی کارشان به جایی رسید که دست به ترور رهبران اصلی این انقلاب زدند .

ایشان در ادامه فرارسیدن هفته قوه قضاییه را به کارکنان این قوه در شهرستان و استان و در تهران تقدیر و تشکر کردند و به تعدادی از مطالبات مقام معظم رهبر (مدظله العالی) و به طبع آن مردم هم هست اشاره داشته و گفت :

 • ضرورت تحول در قوه قضاییه
 • استیفای حقوق عامه
 • برخورد با فساد
 • عدالت خواهی و عدالت ورزی در دستگاه قضا
 • پرهیز قوه قضاییه از سیاست بازی و ایستادگی در راه حق

امام جمعه محترم از دادستان شهرستان گالیکش که سخنرانی پیش از خطبه را انجام دادند تشکر کردند.

خطیب محترم با اشاره به پا برهنگان مقاوم یمن گفت : این روزها برادران مظلوم ما در یمن این روزها آماج حملات وحشیانه آل سعود ملعون و مزدوران آن قرار گرفته اند. در کنار اینها مجامع بین المللی هم دست به سکوت مرگبازی زده اند .

امام جمعه محترم سالروزتاسیس اداره تبلیغات اسلامی و روز اصناف را تبریک گفتند و به تعطیلات تابستان اشاره داشت و گفت برنامه ای برای اوقات فراغت دانش آموزان در این تعطیلات داشته باشید .همچنین ایشان سالروز تشکیل جهاد سازندگی را تبریک گفت و به پیشرفت ها در زمینه کشاورزی پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : به کشاورزان عزیز عرض خدا قوت دارم و توصیه می کنم زکات اموالشان را بپردازند. همچنین امام جمعه محترم از روحانیون و هیئات مذهبی و مردم خوب شهرستان و هیئت امنای مساجد به جهت حضور در مراسمات ماه مبارک رمضان و روز قدس و نماز عید سعید فطر تقدیر و تشکر کردند .

پیش از نماز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه جناب آقای عرب دادستان شهرستان گالیکش به مناسبت هفته قوه قضاییه به سخنرانی در رابطه با خدمات این قوه برای مردم پرداخت .

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:

آقای نرم افزار | طراحی سایت | طراحی قالب وردپرس