چند رسانه
اخبار کشور
اخبار بین الملل

[audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/08/khotebe-aval-13970512.mp3"][/audio] [audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/08/khotbe-dovom-13970512.mp3"][/audio] اقامه نمازجمعه شهرستان گالیکش مورخه 1397/5/12به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم خطبه اول : امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی و ترک گناهان ومحرمات در مورد اینکه چرا قیامت را یوم الطلاق نامیده اند گفت : خداوند درآیه 15سوره غافرمی فرماید : تا خلق را در روز قیامت که وقت ...

تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۲:۴۶ ق.ظ
بازدید از این صفحه: 55

اقامه نمازجمعه شهرستان گالیکش مورخه ۱۳۹۷/۵/۱۲به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم

خطبه اول :

امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی و ترک گناهان ومحرمات در مورد اینکه چرا قیامت را یوم الطلاق نامیده اند گفت : خداوند درآیه ۱۵سوره غافرمی فرماید : تا خلق را در روز قیامت که وقت ملاقات ثواب و عقاب است بترسانیم . مردم یا خدا را ملاقات می کنند (دیدارخالق ومخلوق ) یا همدیگر را ملاقات می کنند و یا درآن روز ظالم ومظلوم به هم می رسند . وی افزود: خداوند درسوره هود می فرماید : روزقیامت مومنان خداراملاقات می کنند . ایشان گفت : خداوند درسوره انشقاق درباره معنای لقاء می فرماید : درروزقیامت تمام اسباب ووسایلی که مردم رادردنیابه خود مشغول کرده بود ازبین می رود وحقیقت فاش می شود لذا از آن به عنوان یوم الطلاق نام برده اند . لذابهترین زاد وتوشه ذخیره کردن تقوای الهی است .

حجت الاسلام دلبری درمورد دروغگویی وشایعه سازی گفت : خداوند درآیه ۷سوره جاثیه می فرماید : وای برمردم دروغگوی بسیارزشتکار . وی افزود : عفاک به هرچیزی گفته می شود که ازحالت طبیعی اش دگرگون شود . یوفکون درقرآن درجایی به کاررفته است که مردم درمسیری درحال حرکت هستند وکسانی آنهاراازآن راه برگردانند .

آیت الله مطهری می فرماید : دوچیزاست که پیامبران وشاید هرحقیقتی در دنیا با آن مواجه شده است :

۱- تهمت ودروغ بندی ۲- مسخره کردن . وقرآن کریم نیزمی فرماید : ازدروغگویی ومسخره کردن دیگران بپرهیزید .

خطیب محترم جمعه گفت : متاسفانه این روزها مشاهده می کنیم که شایعه پراکنی بازارگرمی پیداکرده است . رسانه هابه انسانهای پاک برچسب ناپاکی می زنند وحرف دروغ خود راراست جلوه می دهند . درفرهنگ دینی مابه راستی ودوستی وصداقت توصیه فراوان شده است . فریب روزه ونماززیادی بعضی افراد رانخوریم . صداقت وامانتداری ملاک است . راستی کن که راستان رستند . بارکج به منزل نمی رسد . قرآن به همه آنهایی که دنبال شایعه پراکنی هستند هشدارداده است وفرموده است : گرفتارعذاب الهی می شوند . اسلام باهمه آنها مبارزه کرده ومبارزه می کند . مومنین و مومنات مواظب باشید دشمن از هر چیزی برای تهاجم فرهنگی استفاده می کند تا نظام را زیر سوال ببرد . مولا علی (ع) می فرماید : اگرکسی ازدنیا برود وحق الناس برگردنش نباشد وخون کسی برگردنش نباشد وحیثیت کسی رابازبانش ازبین نبرده باشد این انسان خوشبختی است . وای برکسی که آبروی دیگران رابرده است وتهمت زده است باخود گناه به قیامت می برد و باید در آنجا جوابگو باشد . لذا برای انقلاب و نظام شایعه سازی و شایعه پراکنی نکنیم .

 

خطبه دوم :

امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی وترک گناهان ومحرمات گفت : مولاعلی (ع) می فرماید : کسی که تقوای الهی راپیشه کند خداوند راه خلاصی ازفتنه هارابه رویش می گشاید ونوری دردلش قرارمی دهد تاازتاریکی هانجات یابد وبه بهشت واردش می سازد ودرمنزل کریم وبزرگ ازاوپذیرایی می کند درحا لیکه زائرینش فرشتگان وهمنشینانش پیامبران الهی می باشند . پس بسیارخوب است که تقوارارعایت کنیم وانسانهای باتقوایی باشیم .

حجت الاسلام دلبری درمورد استراتژی جامع آمریکا درمقابل ایران وراههای مقابله باآن گفت : باتوجه به تحریم های ظالمانه وشیطنتهایی که بعضاانجام دادند مشکلاتی رادرکشورمشاهده می کنیم .بعد ازخروج آمریکاازبرجام تحلیل های مختلفی دررابطه باانگیزه های دولت ترامپ ازانجام این کارمشاهده کردیم ومشخص شد که خروج آمریکاازبرجام تصادفی نبوده است . لذاتمام حوادث وفشارهای ناشی ازتحریمها ورفتاراروپایی هارادرهمین راهبرد باید مورد ارزیابی قراردهیم . یکی ازدغدغه های ترامپ درموضوع برجام این است که جلوی قدرت ایران رابگیرد . استراتژی جدید آمریکافشارکوتاه مدت خرد کننده ومادون جنگ است که برای رسیدن به آن ازمولفه هایی استفاده کرده است : ۱- فشارکوتاه مدت  که منابع کافی ندارد . ۲- راهبرد مادون جنگ است که مشکلشان این است که نمی دانند کجا را هدف قراردهند . نمی دانند کدام کشوررا پایگاه خود قراردهند و نمی دانند پاسخ ایران درمقابل آنها چیست . لذاسردارسلیمانی دراین رابطه می گوید : اگرآمریکاچنگ راشروع کند تمام کننده جنگ ما هستیم . آمریکایی ها می دانند که اگر جنگ را شروع کنند مانند هشت سال دفاع مقدس مردم با هم متحد می شوند و آمریکا را نابود می کنند . آنها جرات ندارند که به ایران اسلامی حمله ور بشوند فقط تهدید می کنند . ۳- ایجاد تهدید موجودیتی است . می خواهند بیایند امتیازاتی از ایران بگیرند و به مردم بگویند که مشکلات اقتصادی شما به خاطرمسائل هسته ای ومسائل دفاعی است . آمریکا به دنبال دو قطبی شدن جامعه و ناامیدی فزاینده مردم از رهبری و نظام است . ایشان افزود : آمریکا در مجموع سه هدف دارد : ۱- محدود کردن ایران به داخل مرزها ۲- ایجاد آشوب های سراسری که هیچ غلطی نمی توانند بکنند ۳- نشاندن ایران پای میزمذاکرات بدون پیش شرط  . ایران اسلامی نیزباید درمقابل توطئه های آمریکااین کارها را انجام بدهد : ۱-ایجاد امید دربین مردم وایجاد همدلی واتحاد و وحدت ۲- مسئولین بیایند کارهایی انجام بدهند تا مردم امیدوارشوند و دولت کاری بکند . مدیران ضعیف وفتنه گران را برکنارکند و از مدیران جوان وانقلابی استفاده نماید . ۳- ایجاد هماهنگی درتیم اقتصادی دولت صورت پذیرد . لذا مذاکره با آمریکا غلط است . پیروزی های حزب الله لبنان و یمن و سرد شدن رابطه ترکیه با اسرائیل نشانه این است که ایران اسلامی را الگو قرارداده اند .پس لازم است که ما مردم و مسئولین برحمایت همه جانبه از نظام بیفزاییم ، انقلابی فکرکنیم و انقلابی عمل کنیم . تا ازاین مرحله سخت عبورکنیم و دشمنان را به خاک مذلت بنشانیم انشاءالله .

معرفی کتاب :

عنوان کتاب : مردم گله مندند

نویسنده : حسین ایزدی

ناشر : شهید کاظمی

 

ایشان روزخبرنگار راتبریک گفته و از زحمات همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران شهرستان تقدیر و تشکر نمود .

بعد از نماز خبرنگار صداوسیمای مرکز گلستان در شهرستان گالیکش مورد تقدیر قرار گرفت .

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:

آقای نرم افزار | طراحی سایت | طراحی قالب وردپرس