چند رسانه
اخبار کشور
اخبار بین الملل

[audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/06/khotbe-aval-13970325.mp3"][/audio] [audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/06/kotbe-dowom-13970325.mp3"][/audio] اقامه عیدفطر شهرستان گالیکش مورخه 1397/3/25 به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم     خطبه اول امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی گفت : امام علی (ع) در توصیف تقوا می فرمایند اگر کارهای شما را درون طبقی قرار دهند که پوششی روی آن قرار داده نشده باشد، شرمنده نشوید . ...

تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۵ ب.ظ
بازدید از این صفحه: 156

اقامه عیدفطر شهرستان گالیکش مورخه ۱۳۹۷/۳/۲۵ به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه محترم

 

 

خطبه اول

امام جمعه محترم پس ازتوصیه به رعایت تقوای الهی گفت : امام علی (ع) در توصیف تقوا می فرمایند اگر کارهای شما را درون طبقی قرار دهند که پوششی روی آن قرار داده نشده باشد، شرمنده نشوید . یعنی مواظب اعمالت باشی و کاری نکنی که نادم و پشمان شوی، تقوا یعنی کار امروز را به فردا نیندازی و وقت را غنیمت بشماری و قانع باشی و افزون طلب نباشی .

حضرت حجت الاسلام حاج سید محمد دلبری در ادامه خطبه فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفتند و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه رمضان کردند و گفتند : هر کشوری روزهای مهمی دارند و آن روز را به واسطه اتفاقات مهم آن روز را عید میدانند، در دین مقدس اسلام هم روزهایی است که از آنها به عنوان عید نام برده اند مانند همین عید فطر که روز بازگشت به فطرت است .

عید فطر پیام هایی دارد که عبارتند از :

  • عید روزه داران حقیقی است . آنهایی که یک ماه تمام روزه دار بودند و به قرائت قرآن پرداختند و انفاق کردند، اینها روزه داران واقعی محسوب می شوند و امروز روز دریافت پاداش و کارنامه قبولی است .
  • یاد کردن و سپاس و شکر نعمت های خدوند
  • تمرین و استمرار روحیه معنوی
  • آمادگی تجدید بیعت با امام زمان (عج)

امام جمعه محترم در ادامه از روز عید سعید فطر با عناوین روز پاداش یک ماه بندگی، روز برگزیده خدا، روز تحقق اتحاد مسلمانان جهان و روز توجه به حل مشکلات جامعه اسلامی از این روز نام بردند و گفتند بسیار خوب است مانند ماه رمضان که طاعات و عبادات را انجام میدادیم و با مساجد در ارتباط بودیم و انفاق می کردیم در طول سال هم همینطور رفتار کنیم تا بتوانیم بنده خوب خدا باشیم .

 

خطبه دوم

در خطبه دوم هم امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام حاج سید محمد دلبری با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات در رابطه با تقوا گفت : اگر وارد سرزمینی شوید که در آنجا خار است طوری عبور می کنی که خار به شما آسیب نرسد، این دنیا هم پر از خار است و باید مراقب بود و فریب دنیا را نخورد .

امام جمعه محترم با بیان احکام فطره گفت : آثار و برکات زیادی در زکات فطره است .

در ادامه ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با دستاوردهای روز جهانی قدس گفت : امسال بهتر از سالهای قبل مردم آمدند و به وظیفه خود عمل کردند و به جهانیان نشان دادند که فکر امام که همان تفکر مقاومت بوده و هست امروزه جهانی شده و موجب وحدت مسلمانان جهان و بیداری آنها شده است که در مقابل انسانهای ظالم بایستند و برای آزادی قدس شریف در کنار یکدیگر حول محور ولایت فقیه حرکت کنند تا ان شا الله به پیروزی های بزرگ تری نائل بشوند .

ایشان در ادامه خطبه دوم گفت : با توجه به قرار داشتن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مردم و با زحمات مسئولین و با بیانات داهیانه مقام عظمای ولایت با عزت و اقتدار این مسیر نورانی را ادامه می دهیم هر چند دشمنان در فکر ایجاد شیطنت هایی بوده و هستند ولی راه ما مشخص است و اهداف ما همان اهداف حضرت امام (ره)  و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و شهدا بوده و هست و این مسیر را با وحدت بیشتر ادامه خواهیم داد تا هر چه بیشتر بتوانیم به اهداف مقدسمان نائل بشویم، ان شاءالله .

در خاتمه خطبه دوم نماز عید فطر امام جمعه محترم از همه روحانیون محترم به ویژه حجت الاسلام حاج سید باقر موسوی، هیئات مذهبی ، مردم ، مسئولین، برادران و خواهران بویژه جوانان و نوجوانان به واسطه حضور به موقع خود در برنامه های ماه مبارک رمضان تشکر و قدردانی کرد .

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:

آقای نرم افزار | طراحی سایت | طراحی قالب وردپرس