چند رسانه
اخبار کشور
اخبار بین الملل

[audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/06/khotbe-aval-13970411.mp3"][/audio] [audio mp3="http://rakein.ir/wp-content/uploads/2018/06/khotbe-dowom-13970411.mp3"][/audio]   اقامه نماز جمعه مورخ 1397/3/11 به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد دلبری امام جمعه شهرستان گالیکش   خطبه اول حضرت حجت الاسلام و المسلمین دلبری در خطبه اول پس از سفارش نمازگزاران به تقوای الهی گفت : اسلام برهنه است و لباس آن تقواست . خطیب محترم در رابطه با ارتحال حضرت امام (ره) فرمود : ...

تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۳ ق.ظ
بازدید از این صفحه: 95

 

اقامه نماز جمعه مورخ ۱۳۹۷/۳/۱۱ به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمد دلبری امام جمعه شهرستان گالیکش

 

خطبه اول

حضرت حجت الاسلام و المسلمین دلبری در خطبه اول پس از سفارش نمازگزاران به تقوای الهی گفت : اسلام برهنه است و لباس آن تقواست .

خطیب محترم در رابطه با ارتحال حضرت امام (ره) فرمود : عالمان امنای خداوند در میان خلق هستند و حضرت امام خمینی (ره) در صدر آنها قرار دارد که با حضور مردم این نظام مقدس را به پیروزی رساندند .

اعتقادات ،فرهنگ و تفکر اسلامی ،حضور قدرتمند مردم در عرصه مبارزه و نقش پیامبر گونه حضرت امام (ره) از  جمله ویژگی هایی بودند که حضرت حجت الاسلام دلبری به عنوان عوامل شکل گیری نظام جمهوری اسلامی از آنها نام برد .

امام جمعه شهرستان در رابطه با شخصیت والای امام راحل گفت : بعد از انبیاء الهی و معصومان (ع) ایشان از کم نظیر ترین شخیت های تاریخ بشریت بودند که با اندیشه ها و تلاش های خود مسیر تاریخ را عوض کردند و منشا تحولات عظیمی در ایران و جهان شدند .

جامعیت امام (ره) ،معنویت گرایی ،احتمام به نماز ،بصیرت والا و ژرف اندیشی در امور مختلف ،تکلیف مداری ،ساده زیستی ،مردمی بودن از جمله ویژگی های والای شخصیت امام راحل (ره) بودند که  خطیب محترم از آنها یاد کرد  و گفت : همه این ویزگی ها در کنار یکدیگر قرار گرفت و این شخیت والا را ساخت .

در انتهای خطبه اول امام جمعه محترم گفت : هر چند از دست دادن امام راحل داغ بزرگی برای ما بود ولی خدا را شاکریم که شاگرد بر حق ایشان مقام معظم رهبری را در این جایگاه قرار دادند تا بتوانیم در خدمت آقا باشیم و از سربازان حضرتش محسوب بشویم .

 

 

خطبه دوم

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد دلبری در ابتدای خطبه دوم پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و ترک گناهان و محرمات گفت : از قول لقمان حکیم نقل شده است که خطاب به پسرش گفت که هزارسال خدمت پیامبران را کردم و از آنها ۸ کلمه انتخاب کردم ؛ اگر در نمازی قلبت را حفظ کن ،اگر در بین مردم هستی زبانت را نگه دار ،اگر در خانه دیگری هستی چشمت را حفظ کن ،اگر سر سفره هستی حلقت را نگه دار ،دو کلمه را همیشه به یاد داشته باش خدا و مرگ و دو کلمه را همیشه فراموش کن نیکی به دیگران و بدی دیگران در حق خودت .

خطیب محترم در خطبه دوم ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام  شهادت امام المتقین وجود مقدس حضرت علی (ع) به ماهیت ،اهداف و دستاوردهای قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ اشاره کرد و گفت : سرمنشا انقلاب اسلامی به آن قیام بازمیگردد که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و حضور مردم شکل گرفت و نقطه عطفی در مبارزه های ملت مسلمان اسلام شد و زمینه پیروزی انقلاب را در سال ۵۷ رقم زد . ایشان با اشاره به شکل گیری جبهه مقاومت و بیداری اسلامی خاطر نشان کرد که اینها همه از میوه های شیرین این قیام خونین است .همچنین ایشان با بیان این مطلب که انقلاب ما چهل سالگی خود را طی می کند گفت : چه خوب است که ابعاد مختلف این قیام برای نسل جوان بازخوانی شود تا آنها بدانند این انقلاب چه مسیر سخت و دشواری را طی نموده و حالا در کمال عزت و اقتدار قرار گرفته است .

در ادامه خطبه دوم خطیب محترم با بیان زحمات حضرت امام خمینی (ره) برای انقلاب و پس از انقلاب گفت : ایشان مردم را رها نکردند و بهترین و لایق ترین انسان را به عنوان رهبر جهان اسلام و شخصیتی که می تواند مانند حضرت امام (ره) فعالیت کنند را معرفی نمودند .

دور اندیشی امام خمینی (ره)، سفر مقام معظم رهبری به چین و کره شمالی ،عملکرد نورانی ایشان و نظر حضرت امام خمینی (ره) در رابطه با ایشان و نامه بازنگری قانون اساسی،ویژگی ها و جایگاه علمی ایشان، درخشش ایشان در بعد سیساسی به عنوان یک سیاستمدار در صحنه های سیاسی جهان از جمله عواملی بودند که امام جمعه شهرستان به عنوان دلایل شکل گیری انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام خمینی (ره) موثر بودند .

در ادامه خطبه دوم امام جمعه محترم با اشاره به مهم ترین رویدادهای ایران و جهان گفت : فلسطین در برهه رهایی قرار گرفته است.

ایشان با اشاره به روز جهانی قدس گفت : این روز از یادگاران امام راحل (ره) است که با درایتی که داشتند این را ببرای ما به ارمغان گذاشتند . همچنین ایشان ضمن دعوت همه مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت : با توجه انتقال سفارت آمریکا به قدس ،نابودی داعش ،انتفاضه بازگشت ،حملات تلافی جویانه به اسرائیل لذا می طلبتد تا همه مردم روزه دار ایران اسلامی در کنار مردم سایر کشورهای اسلامی هستند ان شا الله حضور گسترده ای در کنار یکدیگر داشته باشیم تا بتوانیم جواب دندان شکنی به آمریکا و فرزند پلیدش بدهیم .

خطیب محترم با اشاره به نزدیک شدن شب شهادت امام علی (ع) و شبهای قدر گفت : بسیار خوب است خانواده ها در کنار جوانان و نوجوانان و فرزندان شان در حضور چشمگیری در این محافل که در مساجد و حسینه ها برگزار میشود داشته باشیم تا بتوانیم بهترین مقدرات را برای کشورمان برای رهبر عزیزمان و انقلاب مان و دولتمردان و مردم خوبمان و جهان اسلام رقم بزنیم .

 

در سخنرانی پیش از خطبه ها نیز حجت الاسلام و المسلمین قربانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گالیکش دقایقی در رابطه با قیام ۱۵ خرداد سخنرانی کردند .

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:

آقای نرم افزار | طراحی سایت | طراحی قالب وردپرس